Zobrazit text bez akordů
Ref.: Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mý,
kdo je vidí, ten závidí, že až oněmí.
Tohleto je pro cowboye přímo k zbláznění
na mým ranči u zlý Anči vidět koně mý.
Ten kůň, co tu není, někde pase krávy nám,
celý stádo hlídat zvládne bez psů, bez lidí.
Když dobytek líně leží, uvidíš ho tam,
jak si sedí na pařezu, na půl voka spí.
Ref.: ...
Jednou ukrad moji krávu soused Línej Pet.
Můj kůň ji tam u něj našel a přived ji zpět,
snad ji poznal podle značky, co na boku čet.
Za trest přihnal s naší krávou ještě dalších pět.
Ref.: ...
Támhleten kůň, co tak skáče, to je Joly Step.
Ten vám jednou na pastvině viděl grizzlyho,
kterej mi chtěl vodnýst tele, zválet záhon řep.
Tak ho můj kůň za krk popad, přines živýho.
Ref.: ...
Toho koně támhle vzadu nejde vosedlat.
Po dobrým či po zlým, nikdo s ním nic nezmůže.
Divoch je to, já si na něj musím pozor dát.
Večer chodí za mou Ančou, nosí jí růže.
Ref.: ...
C G C G C
Ref.: Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mý,
G C F G C
kdo je vidí, ten závidí, že až oněmí.
G C F G C
Tohleto je pro cowboye přímo k zbláznění
G C G C
na mým ranči u zlý Anči vidět koně mý.
C F C
1. Ten kůň, co tu není, někde pase krávy nám,
F C G
celý stádo hlídat zvládne bez psů, bez lidí.
F C G
Když dobytek líně leží, uvidíš ho tam,
C F C
jak si sedí na pařezu, na půl voka spí.
Ref.: ...
2. Jednou ukrad moji krávu soused Línej Pet.
Můj kůň ji tam u něj našel a přived ji zpět,
snad ji poznal podle značky, co na boku čet.
Za trest přihnal s naší krávou ještě dalších pět.
Ref.: ...
3. Támhleten kůň, co tak skáče, to je Joly Step.
Ten vám jednou na pastvině viděl grizzlyho,
kterej mi chtěl vodnýst tele, zválet záhon řep.
Tak ho můj kůň za krk popad, přines živýho.
Ref.: ...
4. Toho koně támhle vzadu nejde vosedlat.
Po dobrým či po zlým, nikdo s ním nic nezmůže.
Divoch je to, já si na něj musím pozor dát.
Večer chodí za mou Ančou, nosí jí růže.
Ref.: ... |
Poslechněte si mp3 nahrávku
Noty + akordy
Mému synkovi byly tehdy dva roky. Uspával jsem ho zpíváním s kytarou. A on si den co den přál (požadavek zněl „klo klo“, nebo jak to napsat, prostě tak, jak dělají koníčci), abych hrál Divoké koně. Ty od Nohavici. O popravě zbojníků a koňském milování. Pro dvouleťáka prostě ideální, že? Už mě to trochu zmáhalo a lezlo na mozek, a tak jsem mu nabídl „jiné koníčky“. Takže je to vlastně ukolébavka. Ani na to moc nevypadá, co?
|