Zpátky na seznam^

 

Královská kytara

 
Zobrazit text bez akordů^

 
Pohádku ti povím, chceš-li,
za dob, které dávno přešly,
v jedné zemi na trůn used král.
Kolem sebe samé zlato
měl a jednu zvláštnost, a to,
že ten král též na kytaru hrál.
První akord brzy zvlád,
naučil se Dmi hrát.
Ref.: V naší zemi hlasy všemi
zní jen jeden akord, Dmi,
na hmatníku s prstokladem
nikdo nemá tu problémy.
Hrdina, co zbavil by nás
toho hudebního prokletí,
ten dostane za odměnu
moji dceru za svou ženu
na půl století.
 
Nedaří se panu králi,
by ho prsty poslouchaly,
nedaří se jiný akord hrát.
Dal v království vybubnovat,
kdo chce jinak zanotovat,
na toho že poslán bude kat.
Nic než Dmi nesmí znít,
aby měl náš pan král klid.
Ref.: ...
 
V monotónní monarchii
já už dlouhá léta žiji,
z dáli, z blízka slyším Dmi jen.
Jenom lidé šeptají si,
že bývaly doby kdysi
krásné, prostě pohádka a sen.
Kdy i v téhle zemi zlé
znělo F E Cdim G.
Ref.: ...
 


    Dmi
1.  Pohádku ti povím, chceš-li,
    za dob, které dávno přešly,
    v jedné zemi na trůn used král.
    Kolem sebe samé zlato
    měl a jednu zvláštnost, a to,
    že ten král též na kytaru hrál.
    První akord brzy zvlád,
    naučil se Dmi hrát.
Ref.:  V naší zemi hlasy všemi
       zní jen jeden akord, Dmi,
       na hmatníku s prstokladem
       nikdo nemá tu problémy.
       Hrdina, co zbavil by nás
       toho hudebního prokletí,
       ten dostane za odměnu
       moji dceru za svou ženu
       na půl století.

2.  Nedaří se panu králi,
    by ho prsty poslouchaly,
    nedaří se jiný akord hrát.
    Dal v království vybubnovat,
    kdo chce jinak zanotovat,
    na toho že poslán bude kat.
    Nic než Dmi nesmí znít,
    aby měl náš pan král klid.
Ref.:  ...

3.  V monotónní monarchii
    já už dlouhá léta žiji,
    z dáli, z blízka slyším Dmi jen.
    Jenom lidé šeptají si,
    že bývaly doby kdysi
    krásné, prostě pohádka a sen.
    Kdy i v téhle zemi zlé
          F E Cdim G
    znělo F E Cdim G.
       Dmi
Ref.:  ...
 
 
 
Poslechněte si mp3 nahrávku^
 
Noty + akordy^
 
 
A chci doufat, že už se nevrátí doba, ve které někdo určuje, co se smí hrát, zpívat, říkat, myslet...
 
 
Původně jsem chtěl dát sem ke každé písničce nějaký obrázek. Třeba fotku, která by se mi k ní hodila. Ale pak jsem se rozhodl, že to nechám na vás. Ať neovlivňuju. Raději na chvilku zavřete oči a zkuste si nějaký ten obrázek, tu náladu, kterou ve vás písnička možná probudila, představit sami.
Místo toho tu tak máte pár dalších písniček, co jsou – dejme tomu – o lásce a o životě:
 
Černý páni^
 
srdceHradem být...^
 
Chvátej si sám^
 
Já hledal vílu^